Paulien Cornelisse

24 februari 1976 - 30 september 2026

Taalstaatmeester

In Memoriam: Paulien Cornelisse (1976 – 2026)

Met het overlijden van Paulien Cornelisse op 50-jarige leeftijd verliezen we een van de meest eigenzinnige, scherpe en geliefde stemmen uit onze cultuur. Ze was schrijfster, cabaretière, columnist en jurylid, maar bovenal een meesterlijk observator van het menselijk tekort.

Niemand kon zoals Paulien de vinger leggen op de eigenaardigheden van ons dagelijks taalgebruik en onze ongeschreven omgangsvormen. Met boeken als Taal is zeg maar echt mijn ding, En dan nog iets en de geliefde kantoorroman De verwarde cavia liet ze een miljoenpublikum schaterlachen én met een vernieuwde blik naar zichzelf kijken. Ze gaf woorden aan het ongemak, de aarzeling en de subtiele absurditeit van het moderne leven.

Op het cabaretpodium verwonderde ze met haar droogkomische, zachtmoedige blik op de wereld. En recent wist ze als jurylid bij De Slimste Mens – met haar vertrouwde petjes, haar vlijmscherpe humor en haar ontembare nieuwsgierigheid – avond aan avond harten te veroveren. Zelfs toen haar ziekte haar lichaam uitputte, bleef ze tot het laatst vol overgave, eerlijkheid en plezier creëren.

Paulien hield ons een spiegel voor zonder ooit te oordelen; ze keek naar de mens zoals ze naar taal keek: met pure fascinatie, verwondering en een onuitputtelijke mildheid.

Ze laat een onuitwisbare indruk achter op het podium, op de televisie en op de boekenplank. Onze gedachten gaan uit naar haar man Chris, hun zoon, en al haar geliefden.

Dag Paulien. Bedankt voor de humor, de scherpte en de taal.
Condoleance toevoegen X sluiten
Uw naam:

Uw email (wordt niet gepubliceerd):


Gedenktekst:
 annuleren
Wilt u een SMS ontvangen direct als er een nieuw nationaal register geopend wordt? Stuur dan CONDO AAN naar 3010

We versturen nooit meer dan 5 berichten per week. Deze abonnementsdienst kost 25 cent per ontvangen bericht. U kunt zich afmelden door CONDO STOP te sms-en naar 3010.
< Vorige         181 t/m 200 van 815        Volgende >
Geschokt, door je veel te vroege overlijden, bedank ik je voor je teksten die me deden schaterlachen! Je scherpzinnigheid en dapperheid! Tot het laatst toe van je genoten. Dak je wel, Pauline 
Op 3 oktober 2026
om 12:15 getekend door:
M.a.r.l.i.e.s.
Dit is niet ok
Dag Paulien,bedankt voor de humor.Haar Man Zoon en verdere Familie wens ik heel veel kracht en sterkte. 
Op 3 oktober 2026
om 12:13 getekend door:
A.d.a.
Dit is niet ok
Lieve Paulien,je overlijden is een grote klap voor Nederland
Helaas hebben wij elkaar nooit ont moet, maar ik ik heb het gevoel een dierbaar zusje te hebben verloren.
Er zijn geen woorden om om jou verlies te beschrijven, dus dat probeer ik ook niet,trouwens de verleiding is dan groot om in jouw geest woordspelingen te maken, dat zou in dit geval dicht bij heiligschennis komen,niet echt mijn ding (deze kon ik niet laten)
Lieve Paulien , bedankt voor je onvolprijsbare humor en wat zullen we je missen.
Het ga je goed op je verdere reis! 
Op 3 oktober 2026
om 12:07 getekend door:
D.i.c.k. .K.a.r.m.a.n.
Dit is niet ok
Lieve Paulien.

Wat gaat Nederland jou missen.
Wat was je lief en integer.
Je kennis van taal en Je grappen waren bijzonder en onwijs grappig. Nederland wordt een stuk stiller zonder jou. Sterkte voor al jouw nabestaanden❤️ 
Op 3 oktober 2026
om 12:03 getekend door:
F.i.o. .a.
Dit is niet ok
Gecondoleerd.

Sterkte met dit grote verlies.

Verdrietig dat Paulien op deze leeftijd is overleden. 
Op 3 oktober 2026
om 11:58 getekend door:
P.a.u.l.i.e.n.
Dit is niet ok
Aan Paulien en al haar geliefden en familie,
Ik hoop zo dat je je hebt gerealiseerd wat voor mooi mens je was.Ik kende je niet persoonlijk maar ik voel zo'n gemis als ik iets van je zie of hoor.Je gaf me hoop met je respectvolle licht ironische kijk op mensen en de wereld om hun heen.Een paar keer in je leven, slechts ,kom je mensen tegen zoals jou .Waardoor je gaat denken;'zie je wel,ze bestaan nog.Bedankt voor je inspiratie,je wijsheid,je respect en je humor Dag lieve Paulien 
Op 3 oktober 2026
om 11:46 getekend door:
B.r.e.c.h.t.j.e.
Dit is niet ok
Lieve Pauline,
Ik heb genoten van jou in al jouw disciplines maar vooral als een hele lieve vrouw.
Er zijn talloze herinneringen maar
één wil ik er noemen.
Je was kandidaat in de Belgische uitvoering van de Slimste Mens.
Je gaf toen aan dat je Philippe Goebels (jurylid) zo ontzettend grappig vond met de ironische kanttekeing mits je hem tenminste verstond en illustreerde dat met een wergaloze imitatie van Philippe die de hele zaal inclusief Philippe zelf deed schudden van het lachen.
Ik wens jouw gezin,verdere familie,vrienden en collega's veel sterkte met het verwerken van dit grote verlies 
Op 3 oktober 2026
om 11:41 getekend door:
R.i.c.h.a.r.d. .W.a.r.e.m.a.n.
Dit is niet ok
Zo triest dat een mooi persoon als jij zo vroeg moest overlijden... 😥 
Op 3 oktober 2026
om 11:36 getekend door:
J.a.c.i.n.t.a.
Dit is niet ok
Lieve Paulien,

Bedankt voor wie jij was, echt een inspiratie.
Bedankt voor al het moois, leuks, liefs en ontroerends wat je hebt gemaakt.
Veel sterkte voor jouw familie en naasten.

Liefs 
Op 3 oktober 2026
om 11:28 getekend door:
A.n.k.e.
Dit is niet ok
Lieve familie en naasten van Paulien, wat een verdrietig bericht, zo een talentvolle, lieve, heldere vrouw. Wat gaan we haar allemaal missen. Veel liefde voor jullie 
Op 3 oktober 2026
om 11:02 getekend door:
E.s.t.h.e.r.
Dit is niet ok
Een Nederland zonder Paulien, daar zijn eigenlijk geen woorden voor (daarvoor hadden we jou!) Je was zofantastisch talentvol en veelzijdig.
Een uniek en onvervangbaar mens. Heel erg veel sterkte voor Chris en Wiek en alle anderen dicht om jou heen. 
Op 3 oktober 2026
om 11:02 getekend door:
M.a.r.j.o.l.i.j.n.
Dit is niet ok
Wat zal ik haar missen.
Ze was altijd zo zichzelf.💝 
Op 3 oktober 2026
om 10:42 getekend door:
S.i.e.t.s.k.e. .H.o.s.p.e.r.
Dit is niet ok
ご冥福をお祈りします 
Op 3 oktober 2026
om 10:33 getekend door:
E.v.e.r.t. .W.i.n.k.e.l.
Dit is niet ok
Lieve Paulien,

Wat zullen ze boven blij met je zijn maar hier wordt je heel erg gemist.

Thea 
Op 3 oktober 2026
om 10:22 getekend door:
T.h.e.a. .K.a.p.i.t.e.i.n.-.S.l.u.i.j.t.e.r.
Dit is niet ok
Dank je Paulien, voor alle mooie woorden. Je humor is onvergetelijk en je doorzetingsvermogen niet te vergeten. Ik wens je nabestaanden heel veel sterkte toe met het gemis.
Je ben en blijft uniek. 
Op 3 oktober 2026
om 10:21 getekend door:
J.a.n.n.y.
Dit is niet ok
Lieve Paulien,

Er is niemand zoals jij. Sinds Tokidoki ben ik echt fan van jou. Ik ga je missen. Veel sterkte voor iedereen die jou liefheeft.

Ivanna 
Op 3 oktober 2026
om 10:20 getekend door:
I.v.a.n.n.a.
Dit is niet ok
Wat een inspirerende zachte warme intelligente vrouw. Sterkte voor de nabestaanden. Ze zal door iedereen gemist worden. 
Op 3 oktober 2026
om 10:16 getekend door:
S.i.m.o.n.e.
Dit is niet ok
Je lieve leven is ten einde.
De zachtheid van je stem, de handen, zo sierlijk je woorden onderstrepend.
De wereld draait door, maar er mist iets.
Een sprankel, een glinstering.

Dag Paulief🌼 
Op 3 oktober 2026
om 9:59 getekend door:
M.a.a.i.k.e. .K.o.r.n.e.t.
Dit is niet ok
Zelden is heel Nederland zo in de rouw als om het verlies van deze fantastische vrouw. Ik heb altijd enorm van haar genoten. Veel sterkte voor haar dierbaren. 
Op 3 oktober 2026
om 9:59 getekend door:
E.v.e.l.i.e.n. .K.o.o.i.j.m.a.n.s.
Dit is niet ok
Paulien,
Mooi mens,
Dank je, voor allermooiste die je achterlaat. 
Op 3 oktober 2026
om 9:41 getekend door:
R.i.a. .H.e.n.d.r.i.k.s.
Dit is niet ok
< Vorige        1 ... 7 8 9 10 11 12 13 ... 41      Volgende >
Dit register is aangemaakt door:
Oscar Rietdijk
op 30 september 2026

Contact met beheerder >
Contact met Oscar Rietdijk:


  annuleren
Een blijvende herinnering aan:

Paulien Cornelisse

U kunt van dit register en de toegevoegde condoleances zelf een boekje maken en laten drukken. Meer info >

Nieuw boekje maken >
Hou me op de hoogte
Wilt u op de hoogte gehouden worden als er nieuwe (nationale) registers geopend worden? Condoleance.nl biedt verschillende mogelijkheden om op de hoogte te blijven, zoals e-mail, Twitter en SMS. Foto