Paulien Cornelisse

24 februari 1976 - 30 september 2026

Taalstaatmeester

In Memoriam: Paulien Cornelisse (1976 – 2026)

Met het overlijden van Paulien Cornelisse op 50-jarige leeftijd verliezen we een van de meest eigenzinnige, scherpe en geliefde stemmen uit onze cultuur. Ze was schrijfster, cabaretière, columnist en jurylid, maar bovenal een meesterlijk observator van het menselijk tekort.

Niemand kon zoals Paulien de vinger leggen op de eigenaardigheden van ons dagelijks taalgebruik en onze ongeschreven omgangsvormen. Met boeken als Taal is zeg maar echt mijn ding, En dan nog iets en de geliefde kantoorroman De verwarde cavia liet ze een miljoenpublikum schaterlachen én met een vernieuwde blik naar zichzelf kijken. Ze gaf woorden aan het ongemak, de aarzeling en de subtiele absurditeit van het moderne leven.

Op het cabaretpodium verwonderde ze met haar droogkomische, zachtmoedige blik op de wereld. En recent wist ze als jurylid bij De Slimste Mens – met haar vertrouwde petjes, haar vlijmscherpe humor en haar ontembare nieuwsgierigheid – avond aan avond harten te veroveren. Zelfs toen haar ziekte haar lichaam uitputte, bleef ze tot het laatst vol overgave, eerlijkheid en plezier creëren.

Paulien hield ons een spiegel voor zonder ooit te oordelen; ze keek naar de mens zoals ze naar taal keek: met pure fascinatie, verwondering en een onuitputtelijke mildheid.

Ze laat een onuitwisbare indruk achter op het podium, op de televisie en op de boekenplank. Onze gedachten gaan uit naar haar man Chris, hun zoon, en al haar geliefden.

Dag Paulien. Bedankt voor de humor, de scherpte en de taal.
Condoleance toevoegen X sluiten
Uw naam:

Uw email (wordt niet gepubliceerd):


Gedenktekst:
 annuleren
Wilt u een SMS ontvangen direct als er een nieuw nationaal register geopend wordt? Stuur dan CONDO AAN naar 3010

We versturen nooit meer dan 5 berichten per week. Deze abonnementsdienst kost 25 cent per ontvangen bericht. U kunt zich afmelden door CONDO STOP te sms-en naar 3010.
< Vorige         441 t/m 460 van 815        Volgende >
Heel bijzondere vrouw die erg gemist gaat worden
Zo jammer zo jong zo sympathiek 
Op 1 oktober 2026
om 21:18 getekend door:
S.u.s.a.n.n.e. .R.o.m.a.n.
Dit is niet ok
Ach Paulien,en dan ineens ben jij er niet meer. Ik wens jouw dierbaren heel veel kracht en liefde toe. Ik heb jou vooral leren kennen door de slimste mens. Het ga je goed. Veel te vroeg heb jij ons moeten verlaten ❤️ 
Op 1 oktober 2026
om 21:13 getekend door:
C.a.r.i.n.
Dit is niet ok
Wat heb ik van je spitsvondige kijk op taal, op de mens en op de wereld genoten. Heerlijk! Heel verdrietig dat te moeten missen.
Familie &vrienden ontzettend veel sterkte. 
Op 1 oktober 2026
om 21:13 getekend door:
D.a.p.h.n.e. .P.r.i.n.s.e.n.
Dit is niet ok
💫 Je was uniek❣️🙏🏼
Wat kunnen van jou áltijd blijven leren! DANK💝
Gecondoliflapstaart familie 😪💓 
Op 1 oktober 2026
om 21:10 getekend door:
L.i.d.a. .J.o.n.g.e.r.i.u.s.
Dit is niet ok
Lieve Paulien, als liefhebber van de Nederlandse taal was het smullen geblazen met je boeken en o.a. je plekje bij De Wereld Draait Door waar je de taal kietelde
Bedankt voor al het mooie wat je achterlaat, en schudt de boel maar op boven 
Op 1 oktober 2026
om 21:08 getekend door:
A.d. .v.a.n. .K.a.t.s.
Dit is niet ok
Lieve Paulien, wat was je bijzondere vrouw. Mijn man zit in een verpleeghuis en moest om jou overlijden huilen. Je bent veel te vroeg overleden zei hij. Hij beseft dat je bij de Slimste Mens was. Heel veel sterkte aan de nabestaande, er brand bij mij elke dag een kaarsje voor Paulien 
Op 1 oktober 2026
om 21:05 getekend door:
M.a.r.r.y.
Dit is niet ok
Paulien,
Jij was zo’n sterke en positieve vrouw.
Ik leerde jou echt waarderen door de slimste mens.
Veel kracht en liefde voor jou dierbaren.
Gek hè dat iemand die je niet goed kent,zo’n schok kan veroorzaken. Het ga je goed ❤️ 
Op 1 oktober 2026
om 21:04 getekend door:
C.a.r.i.n.
Dit is niet ok
Lieve Paulien, wat was je bijzondere vrouw. Mijn man zit in een verpleeghuis en moest om jou overlijden huilen. Je bent veel te vroeg overleden zei hij. Hij beseft dat je bij de Slimste Mens was. Heel veel sterkte aan de nabestaande, er brand bij mij elke dag een kaarsje voor Paulien 
Op 1 oktober 2026
om 21:02 getekend door:
M.a.r.r.y.
Dit is niet ok
Een bijzondere en krachtige vrouw ben je! Je talent en positieve inbreng is een groot gemis. 
Op 1 oktober 2026
om 21:02 getekend door:
J.a.c.o.b.i.e.n.
Dit is niet ok
Aan de familie van Paulien,

Haar vrolijkheid, kennis en kunde werkte op ons als kijker.
Ze leerde ons dingen en toestanden te relativeren om zodoende een andere kijk op dagelijkse toestanden te krijgen.
Na het journaal was Paulien een dagelijks ijkpunt !!

ANNE EN ROEL
LANDGRAAF 
Op 1 oktober 2026
om 20:59 getekend door:
A.n.n.e. .M... .T. .M.u.t.s.a.e.r.s.
Dit is niet ok
Veel sterkte toegewenst aan de nabestaanden van Paulien. Wat zullen we haar geestige woordspelingen missen! Jij was een taalkunstenaar pur sang! 
Op 1 oktober 2026
om 20:59 getekend door:
S.i.e.t.i.e.
Dit is niet ok
Ik had niet verwacht dat jouw overlijden me zo zou raken.
Ik kende je ook niet zo goed totdat je de jury werd van de slimste mens.
Wat een mooi mens was je!
Veel sterkte familie 
Op 1 oktober 2026
om 20:59 getekend door:
G.e.j.a.
Dit is niet ok
Beste familie. Wat een vreselijk verdrietig nieuws. Het overlijden van Paulien raakt me diep. Ik wens jullie heel veel liefde, kracht en steun toe. De bijzondere en mooie herinneringen die Paulien nalaat, zoals ze was, geven jullie wat troost en warmte. Heel veel sterkte met dit enorme verlies. 
Op 1 oktober 2026
om 20:58 getekend door:
W.i.m. .S.c.h.o.u.t.e.n.
Dit is niet ok
Lieve Pauline,
Ik ken je niet persoonlijk maar weet nog zo goed jouw theatervoorstelling in Theater Lampegiet in Veenendaal...
Het ging over Mosjes...

Rust zacht, veel te vroeg...
Maja 
Op 1 oktober 2026
om 20:57 getekend door:
M.a.j.a.
Dit is niet ok
Dag mooi mens.. 
Op 1 oktober 2026
om 20:56 getekend door:
A.l.i.d.a.
Dit is niet ok
Lieve Paulien.
We kennen elkaar niet persoonlijk,maar als Amsterdamse net als jij doet dit z'on pijn.
Je hebt nu de rust na alle pijn.
Sterkte voor de familie 
Op 1 oktober 2026
om 20:56 getekend door:
L.o.e.s. .V.a.n. .o.s.
Dit is niet ok
Pauline, Ik vond je werkelijk GEWELDIG veel sterkte voor alle naasten met dit grote verlies 
Op 1 oktober 2026
om 20:56 getekend door:
R.o.s.a.n.n.e.
Dit is niet ok
Lieve Paulien,
Mijn zus zei altijd ,die sluipmoordenaar zal winnen, wat een weg heb je bewandeld. Nu je rust, veel te jong.
Je was een blijmoedig mens. We gaan je missen. 
Op 1 oktober 2026
om 20:56 getekend door:
W.i.l.m.a. .G.i.e.b.e.l.s.
Dit is niet ok
Ik heb zeer genoten van je werk, zoals via de audio van Chris. Dat je nu bent overleden vind ik een groot verlies. Sterkte voor iedereen die je lief is. 
Op 1 oktober 2026
om 20:51 getekend door:
M.a.r.i.ë.l.l.e. .T.h.e.u.n.i.s.s.e.n.
Dit is niet ok
Lieve Paulien
Ik vind je een fantastisch mens en heb genoten van je optreden in De Slimste Mens. Laat ze boven maar een poepje ruiken en maar er een feestje van. 🥰🥰🥰 
Op 1 oktober 2026
om 20:50 getekend door:
Y.v.o.n.n.e. .d.e. .J.o.n.g.h.
Dit is niet ok
< Vorige        1 ... 20 21 22 23 24 25 26 ... 41      Volgende >
Dit register is aangemaakt door:
Oscar Rietdijk
op 30 september 2026

Contact met beheerder >
Contact met Oscar Rietdijk:


  annuleren

Register verlengen >
Een blijvende herinnering aan:

Paulien Cornelisse

U kunt van dit register en de toegevoegde condoleances zelf een boekje maken en laten drukken. Meer info >

Nieuw boekje maken >
Hou me op de hoogte
Wilt u op de hoogte gehouden worden als er nieuwe (nationale) registers geopend worden? Condoleance.nl biedt verschillende mogelijkheden om op de hoogte te blijven, zoals e-mail, Twitter en SMS. Foto